Záporné stránky blogování podle tebe

24. října 2014 v 21:12 | Poppy Capote |  30 denní výzva od Popcorn
Huf, tenhle bud je docela těžký. Pro mě ano, protože i když vím jaké zápory a klady blogování přináší, přesto se nechci moc vyjadřovat takhle veřejně. Jde hlavně o to, že si nechci sama "něco" do huby. Fakt ne, ale na druhou stranu nevím o ničem co bych někdy něco podobného dělala. No zkusím se nějak do toho pustit :)


01. Myslím si, že hlavním negativem je vnímání reality od snění. Nechci tím říct, že blog je něco jako droga, která vám nahazuje stavy, to ne. Ale můžu se pro některé stát jistou přítěží, která se ponese do podvědomí. Znám to na vlastní kůži. I když moc dobře vím, že je to JENOM blog a nic přes co mě lidé nemůžou poznat víc než jim já sama dovolím, přesto panikařím, když dlouho nic nepřidám a to jen proto, abych si udržela návštěvnost. Ano dřív jsem taková byla, ale chtělo to čas, abych se k tomu naučila přistupovat. Blogování neni o tom něco dělat protože musíte, ale dělat to protože chcete a do jaké míry to dovolíte.

02. Myslím si, že další zápornou stránkou je "přátelství" na blogu. Jde o to, že většina lidí se seznámí přes internet a to i formou blogování. Máte stejné zájmy, rozumíte si a vyhovuje vám to. Ano, samozřejmě to neschazuji a nic proti tomu nemám. Jde o to, že se ve své podstatě vlastně bavíte s člověkem, kterého neznáte osobně a když někdy dojde k setkání, může to být obrovské zklamání. Nehledě na to, že se může i dost pravděpodobně stát, že člověk nevystrčí paty z domu, ale raději zůstane se svými internetovými přáteli doma. Myslím si, že i to je jistá známka něčeho pro co určitě existuje termín v psychologii. Nevím...

No a určitě bych o dalších záporných stránkách věděla, ale pro jistotu je nechci vypisovat. Navíc tento bod vypisuji v rychlosti, abych ho stihla ještě dnes přidat na blog :D Doufám, že jsem se vyjádřila dost srozumitelně a jistě. Popřípadě se omlouvám, má chyba, že se neumím vyjádřit ;)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama