Ticho

24. října 2014 v 17:09 | Poppy Capote |  Recenze knih
Název: Ticho
Sága: Hush, Hush saga
Autor: Becca Fitzpatricková
Počet stran: 415
Nakladatelství: EGMONT ČR, s.r.o.
Rok vydání: 2011
Vazba: pevná (s přebalem)

Anotace na obálce:
SPÁNEK, BLAŽENÝ SPÁNEK, PO TÉ DNEŠNÍ NOCI JSEM HO S CHUTÍ PŘIVÍTALA.
Stočila jsem se do postele a usnula překvapivě rychle. Lapená v tom mdlém, převráceném prostoru mezi vědomím a plným sněním se má mysl bezcílně toulala dlouhým, temným tunelem, který se s každým krokem zužoval.
Na konci tunelu se objevili dveře. Otevřené zevnitř. V bledém světle se rýsovala tvář tak známá, že mě to málem porazilo. Černé vlasy se mu kroutili kolem uší, vlhké z nedávné sprchy. Bronzová, hebká pokožka zářila na dlouhém, čtíhlém těle, které mě převyšovalo aspoň o patnáct centimetrů. Džíny mu seděly nízko na bocích, hruď a chodidla měl holé, přes rameno přehozený ručník. Naše pohledy se setkaly a v jeho známých černých očích se zračilo překvapení… a hned poté opatrnost.
,,Co tu děláš?" zeptal se tiše.
Patch, pomyslela jsem si a srdce se mi rozbušilo. To je Patch.


ZAVRŽENÝ ANDĚL. TEMNÁ MINULOST. LÁSKA BEZ HRANIC.
Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí. Smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.

Dojem z obálky?
Další božská obálka na knížce. Pacth držící v náruči Noru. Tedy podle mého odhadu předpokládám, že je to Patch a Nora. Je mi to totiž logická. Znázorňuje naprostou důvěru a ochranu.
Hodnocení obálky: 10/10

Co jsem od knihy očekávala?
Od třetího dílu jsem popravdě ani nevěděla co mám očekávat. Krátce, ale opravdu jen krátce jsem zhlédla minirecenze na Databázi knih, protože jsem to nevydržela a byla zvědavá. Do teď nevím jestli mám radši "být překvapená", nebo když se mi překvapení prozradí dříve. Nicméně jsem věděla o jedné informaci a to, že Nora ztratila paměť.

Recenze:
Když jsem se pustila do třetího dílu ságy Hush, hush, ani jsem nevěděla co mám od toho očekávat. Veškerou podobnost se Stmíváním jsem musela zavrhnout, protože již ve druhém díle se to začínalo dost odlišovat. Samozřejmě, že příběh má pár podobných charakteristických znaků, ale co na tom? Jednoduše jsem začínala na příběh pohlížet jinak a to bez pomyšlení na Twilight ságu. Najednou jsem byla ponořená do děje a čím dál víc mě překvapoval. Knihu jsem měla přečtenou za 3 dny. Vím že na blogu visí její obrázek již poměrně dlouho, ale taky mi dlouho ležela netknutá na stole a já spírala čas a náladu ji začít číst. Teď, když jsem měla nemocenskou, jsem se toho ujala.

Co mě na téhle knize nejvíce děsilo, byla představa ztráty paměti. Dost jsem litovala Noru, že si nepamatovala posledních 5 měsíců což je dost dlouhá doba a pro vaši představu, Nora začínala od začátku. Takže to co vy už dávno jste věděli, ona prožívala znovu od začátku. Až na to, že většina jejích blízkých se snažila jí říci o minulosti opravdu málo. V jednu chvíli jsem si říkala, jestli náhodou spisovatelka nebyla se začátkem spokojená a tak vymyslela alternativu, jak Noře darovat nové a jiné prožitky. Nakonec jsem si řekla, že je to absurdní. Mělo to svůj důvod.

Ve třetím díle se setkáváme nejen s Patchem, ale také i s Jeve. Je to jedna a tatáž postava, akorád mě pokaždé přišla trochu jiná. Patch si po Nořině odchodu, nebo spíše po Nořině zapomění, zmizel a začal si říkat svým pravým jménem Jev. Zprvu jsem k tomu jménu měla takový zvláštní odpor. Přišlo mi opravdu divné, pro někoho takového. S postupem času se mi začínalo líbit víc a víc až jsem si říkala, že Jev má přeci jenom trošku malou změnu v osobnosti. Nedokážu to určit, co přesně je jiného, ale mezi Patchem a Jevem byl nepatrný rozdíl.

Celý díl měl suprové završení. Nejen, že se z Nory, obyčejné dívky, stala nadpřirozená bytost se schopnostmi podobnými jako padlý anděl, ale taky povede nejspíš válku. Tedy to už záleží na posledním díle celé ságy, ale já si myslím, že se to vyvrbí ve válku a Nora je postavena před velké rohodnutí.

Úryvek z knihy:
A pak mi to ve zlomku vteřiny došlo. Hank držel v jedné ruce bzučící kouli modrého ohně a v druhé Patchovo černé pírko. Dvě dokonale odlišné věci: jedna světlá druhá tmavá. Nezadržitelně se přibližovaly. Ze špičky pírka už stoupal pramínek kouře.
Nebyl čas ani vykřiknout. Nezbyl čas na nic.
Ve zlomku sekundy jsem zvedla pistoli. Stiskla jsem spoušť.
Výstřel odhodil Hanka na zeď, paže rozhozené, ústa překvapeně otevřená.
Už se nepohnul.

(*z knihy Ticho, strana 402-403)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama