Rocker

23. října 2014 v 11:53 | Poppy Capote |  Recenze filmů

Rock star

Komedie / Drama / Hudební
USA, 2001, 105 min

Režie: Stephen Herek
Scénář: John Stockwell
Kamera: Ueli Steiger
Hudba: Trevor Rabin
Hrají: Mark Wahlberg, Jennifer Aniston, Jason Flemyng, Timothy Olyphant, Timothy Spall, Dominic West, Dagmara Dominiczyk, Jamie Wiliams, Valerie Landsburg, Camille Anderson, Rachel Hunter, Lorna Scott, Michael Shamus, Whiles, Myles Kennedy, Stephen Zimpel, Carrie Stevens

Chris Cole se narodil pro rock. Ve dne opravuje kopírky a v noci vystupuje na pódium jako frontman revivalové kapely, kopírující repertoár populární heavy-metalové skupiny Steel Dragon. Jednoho dne mu nečekaný telefonát změní celý život - dostává nabídku nahradit vedoucího zpěváka skutečných Steel Dragon. Z rockového fanouška se přes noc stává metalový Bůh. Spolu se svou manažerkou a přítelkyní Emily se dostává do světa, o kterém se dosud ani neodvažoval snít.

Mark Wahlberg (Tři králové, Dokonalá bouře) a Jennifer Aniston (Přátelé) v hlavních rolích filmu režiséra Stephena Hereka, který zasvěceně a úchvatně zobrazuje rockovou scénu 80. let a cenu slávy.(ZDROJ)

Můj názor:
Ten film jsem stáhla jen pro zajímavost. Dívala jsem se na film Zkus mě rozesmát a říkala si, že kromě seriálu Přátelé, filmu Rozchod a Božskýho Bruse, jsem viděla jen opravdu málo filmůvých kousků, kde hraje Jennifer Aniston. Tu herečku mám ráda, má v sobě určité charisma a jistou sílu osobnosti, že mě nadchla pro všechno co dělá. A tak jsem si řekla, že omrknu její filmografii a zkouknu pár filmů, kde hraje. Jedním z nich byl právě Rocker.

Nejen, že mě ten film zajímal, protože já mám duši rockerky už od doby mého dospívání, takže metal, rock a punk, respektive vše, kde se objevoval zvuk drsné elektrické kytary, bylo moje. A film Rocker na mě zapůsobil dost silně svou anotací.

V první řadě jsem si myslela, že půjde jen o nějakého obyčejného chlapíka, který žije rockovou hudbou a touží se stát slavným. A někde při jednom z jeho vystoupení si ho všimne producent a dá mu nabídku, kterou přijme. A on se tak dostane do klasicky známého světa, který se jmenuje "Sex, drogy a rock 'n' roll". Mýlila jsem se jen napůl. Respektive jen ve čtvrtině z toho všeho. Jediné co bylo jiné, byl způsob kam a jak se dostal do nového života. Chris měl kapelu, neproslavenou a neznámou, ale ti ho vyrazili kvůli svým názorům, že nechtějí kopírovat pro ně božskou skupinu Steel Dragons, ale rádi by skládali vlastní písně a dělali svou hudbu. A pak z ničeho nic se ozval telefon a Chris se stává členem jeho tolik oblíbené kapely. Konečně je jedním z nich jak si přál.

Postavy, které se ve filmu objevují, jsou svým způsobem dost reálné. Například Emily, má oblibená postava. Chrisova dívka, která mi přišla až neuvěřitelně sympatická svým postojem ke všemu co se kolem Chrise odehrávalo. Producent řekl "Manželky musí jet v jiném autě, než kapela" a ona řekla: "To je dobrý, chápu to" a vy jste měli pocit, že to opravdu respektuje. Že jediné na čem jí záleží, je to, aby byl její partner opravdu šťastný a stejně jako on doufala, že tohle je ta cesta ke štětsí. I když jedna část jejího já to neuvěřitelně vadilo, přesto dokázala říct "To je dobrý". Ale samozřejmě, že znala své hranice. Věděla kde je hladina a uměla říct stop, když si uvědomila, že přes to vlak prostě nejede. Tu postavu jsem si oblíbila.

Je tam spousty postav, které z prvu nemáte moc v lásce, protože vám přijde nefér, že se tak chovají k někomu, kdo si jen chce plnit sny, ale pak uvidíte, že všechno je to jen vysoká cena za to co chcete dělat. Že i oni litují svých rozhodnutí a kdyby mohli, zachovali by se určitě jinak. Byl to jen jejich strach uvnitř, co jim zapříčinil jisté rozhodnutí. Ale Chris byl důkazem toho, že nikdy neni pozdě, přiznat si chyby a odejít z tak hektického a šíleného života světoznámé kapely, kdy už ani nevíte v jakém městě vlastně jste, a začít znovu. Úplně jinak a hlavně podle sebe.


Hodnocení: 8/10
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama