Všemocný

23. září 2013 v 11:52 | Poppy Capote |  Recenze filmů

Všemocný


Limitless

Mysteriózní / Sci-fi / Thriller
USA, 2001, 105 minut

Režie: Niel Burger
Předloha: Alann Glynn (kniha)
Scénář: Leslie Dixon
Kamera: Jo Williems
Hudba: Paul Leonard-Morgan
Hrají: Bradley Cooper, Robert de Niro, Anna Friel, Abbie Cornish, Johnny Whitworth, Robert John Burke, Andrew Howard, Thomas Arana, ...


Eddie Morra (Bradley Cooper) je zlenivělý spisovatel, kterému se začíná hroutit svět. Chtějí ho vyhodit z práce a rozchod s přítelkyní Lindy (Abbie Cornish) ho jen utvrdí v přesvědčení, že jeho život je v troskách a budoucnost nemůže přinést nic než další zklamání. To se ale změní ve chvíli, kdy Eddieho navštíví jeho starý přítel z dětství, Vernon (Johnny Whitworth). Nabídne mu pilulky NZT - utajovanou drogu, která umožňuje využívat mozek na 100 % a dodává člověku extrémní sebevědomí. Eddie se nechává zlákat neodolatelnými účinky NZT a naprosto droze propadne. Najednou je schopen využívat informace s ohromnou efektivitou. Vše, co kdy viděl, slyšel a přečetl, zvládá zpracovat a zužitkovat. Neustálá stimulace drogou ho katapultuje mezi elitu finančního sektoru. Jeho nadlidský výkon a úspěch přitáhne pozornost finančního magnáta Carla Van Loona (Robert De Niro), který v drogou posíleném Eddiem vidí příležitost, jak vydělat miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedlejší účinky a Eddie se ocitá v ohrožení života. Musí se skrývat, nájemní vrazi jsou však stále blíž. Podaří se mu uniknout, nebo doplatí na zrádnou představu, že ho droga učiní všemocným? (ZDROJ)Můj názor: Film jsem viděla právě včera u svého přítele. Původně jsem neměla na tenhle typ filmu absolutní náladu. Byla jsem trochu protivná a tvářila se jako kakabus, ale upřímně jsem po skončení ničeho nelitovala. Film je po celou dobu vyprávěn hlavním hrdinou. Kolují tam jeho myšlenky což je plus, které se mi strašně líbí. Jako většina filmů, ta i tento začíná scénou, kterou člověk hned tak nepochopí, tudíž situací ke konci filmu. A pak se vracíte díky vyprávění úplně na začátek, aby jste podstatu filmu pochopili. Podle traileru, který jste mohli vidět, před čtením článku si člověk řekne, že jde o drogy. Absolutně ne. Jde o jednu jednou a její fascinující účinky. Mozek pracuje zhruba na 30%, ale co se stane, když vám droga umožní, aby pracoval na víc? Když jsem to viděla, přála jsem si takovou drogu vlastnit. Je to něco úžasného a báječného. Ovšem jako každá droga, tak i tato má své vedlejší účinky. Ale o tom už budu mlčet. Co mě opravdu uchvátilo na tomhle filmu, byl fakt, že postava jako jedna z mála jiných postav z různých filmů, uvažuje logicky. Hodně logicky a to se jen tak nevidí.

Film je krásně kamerován, což znamená že když je postava střízlivá, je okolí šedivé a pochmurné, ale jakmile užívá vzácnou drogu, jejíž jméno si už nevybavuju, ale tuším, že to bylo něco jako Zet En, hned jsou barvy jasnější a řekněme optimističtější. A přesně i tak se cítí postava ve filmu. Všechno se mu daří, je chytřejší a jeho mozek pracuje chytře. Samozřejmě film s žánrem thriller se neobejde bez ádného vraždění, honiček a podobných akcích, ale to je právě ještě mnohem víc zajímavější. Také je film doplněn úžasným soundtrackem. Jednoduše doporučuji se na tento film podívat ;)

Hodnocení: 10/10
 


Komentáře

1 Christine Träumer Christine Träumer | E-mail | Web | 23. září 2013 v 17:06 | Reagovat

O tomlhle filmu jsem uvažovala, že bych se na to podívala, takže uvidíme, jak to dopadne :-)

Jinak děkuju za připomínku, že by se tam hodily nějaké rámečky... :-) Napravila jsem to a měla jsi pravdu, chybělo to tam...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama