Pomozte mi prosím

22. srpna 2013 v 8:07 | Poppy Capote |  Poppy píše

.BELLO.

Mám takový malý problém a nevím sama jak ho vyřešit. Tak se obracím na vás :) Vzhledem k tomu, že pracuji na nové, ale úplně nové povídce (viz. předchozí článek), přesto jsem ještě nepřišla na její název. Lámu si s tím hlavu už poměrně dlouho a jsem z toho k uzoufání. Možná bych ještě měla počkat dokud se nedopracuju k nějakému jádru. Sama nevím zda se příběh totiž nebude motat kolem jednoho téma nebo se to posune dál (prozatím to vypadá na tu druhou možnost, v hlavě mi to totiž stále výří novými nápady do příběhu). Proto vás prosím - pomožte mi vymyslet název pro povídku!

Nebudu vám tady převyprávět celou pojintu, to by jste přišli taky o hodně :D Napíši jen zhruba pár důležitých informací. Můj provizorní název pro povídku je "Potrhlí umělci". To proto, že se jedná o skupinku přátel, kteří se znají z umělecké školy nebo se vyznačuji tím, že každý z nich má práci v uměleckém oboru (ještě jsem se nerozhodla zda to budou studenti, nebo pracující lidé) - spisovatel, fotograf, malíř ... No, přesto nejsem s tímhle názvem spokojená :D !!! Měl by znít jako nějaký sitcom a nemělo by se to motat kolem jednoho jediného témtu, od kterého se příběh bude odvíjet. Pro případ, kdyby příběh měl dlouhý průběh. A abych se dostala k podstatě věci, dám vám na výběr pár tagů / slov, z kterých si budete moct vybrat pár. Můžete je skloňovat, množit, upravovat, udělat z nich přídavná jména a podobně. Záleží mi na tom, aby příběh měl možná krátký název a hlavně vtipný - jak jsem již psala, jako název pro sitcom :D Moc vás prosím pomožte mi !!! Já sama jsem z toho k uzoufání. A možná že bude i odměna, když se to povede. Napíšu pro jednoho z vás povídku na jakékoliv téma, které si sami zvolíte :D

TAGY: život, umělci, šílenost, přátelé, čas, Robin, potrhlost, malování, obrazy, město, překvapení, svět, pokračovat, blázen, normální, cesta, změna (... a to je asi vše.)

Ještě jsem si řekla, že k tomu dodám pár podmínek:
  1. Název může mít 1-5 slov
  2. Název musí dávat smysl, nesmí být vulgární, obsahovat sexuální narážky... atd.
  3. Název nekopírujte z jiné povídky, kterou jste někdy četli, inspiraci z jmen filmů či písniček klidně uznám
  4. Slova můžete skloňovat, používat na ně pády, přivlastňovací jména vycházející z těchto slov, či synonyma.
  5. Název nemusí být složen ze všech slov z výběru, ale alespoň jedno slovo z výběru mít musí.
Moc prosím. Děkuji :)
Poppy Capote
 


Komentáře

1 Christine Träumer Christine Träumer | E-mail | Web | 22. srpna 2013 v 15:58 | Reagovat

Já si myslím, že potrhlí umělci je dobrý název, dalo by se s ním operovat :-)
Nicméně to můžou být Umělci a jejich patálie. Nebo Překážky života... :-) Ale víc mě toho nenapadá, že bych si řekla, hm.... to by mi na to sedělo... Asi nejvíc si tam dokážu představit ten název, Potrhlí umělci :-)

Jinak na blogu jsem dneska rozeběhla další soutěž, tentokrát pisatelskou, kde můžeš ukázat svůj talent :-) Budu ráda, když se zapojíš :-)
http://ich-bin-traumer.blog.cz/1308/pisatelska-soutez-informace-a-zadani

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama