Nauka o snech

19. srpna 2013 v 11:31 | Poppy Capote |  Recenze filmů

Nauka o snech


La Science des rêves

Romantický / Komedie / Drama / Fantasy
Francie, 2006, 105 minut
Režie: Michel Gondry
Kamera: Jean-Louis Bompoint
Hrají: Gael Gracía Bernal, Charlotte Gainsbourg, Alain Chabat, Miou-Miou, Emma de Caunes, Sacha Bourdo, Pierre Vaneck

Děj: Scénaristou a režisérem filmu je Michel Gondry, vynalézavý tvůrce oceněných filmů, mezi něž patří například kultovní Věčný svit neposkvrněné mysli. Nauka o snech je podivínským výletem do kolážové říše divů, která je vyrobena z papíru, celofánu a představ. Nauka o snech je laškovná romantická fantazie odehrávající se v chaotickém mozku Stephana Mirouxa (Gael Garcia Bernal), mladého výstředního muže, jehož sny mu neustále napadají reálný svět. Když dřímá, stává se z něj charismatický moderátor "Stephane TV," který přednáší "nauku o snech" do papírových kamer. Ve skutečném životě má nudnou práci ve vydavatelství Pařížského kalendáře a hyne láskou ke své sousedce Stephanie (Charlotte Gainsbourg). Přestože je Stephanie Stephanem zezačátku okouzlena, je zmatena jeho dětinstvím a labilním postojem k realitě. Stephanův spolupracovník Guy (Alain Chabat) je obyčejný praktický chlapík a snaží se Stephanemu radit, jak se chovat k opačnému pohlaví. Stephane však žije v obláčcích a neposlouchá ho. Protože není schopen získat si srdce Stephanie když bdí, rozhodne se hledat odpovědi ve svých snech. (ZDROJ)

Můj názor: Třetí film od Michela Gondryho, který jsem viděla a mám-li být upřímná tak mě to moc nenadchlo. Tahle recenze asi nebude příliš dlouhá, ale pokusím se to více rozepsat.

Zdá se mi, že film byl chaotický a nejspíš má být, protože se točí kolem jedné postavy; Stephana. Pluje mezi realitou a svým sněním, což ho občas dostává do bizardních situací. Díky svým snům je jeho povaha dětinská a chaotická. Mě osobně děj celého filmu příliš nenadchl. Byla jsem sice párkrát odvařená z jeho chování a zasmála jsem se, takže dle mého názoru Nauka o snech je opravdu výborná komedie. Jediné co jsem tak úplně nedokázala pochopit, byl vztah Stephana a Stephanie. Nenadchl mě jejich příběh, ale co se mi opravdu líbilo, bylo zpracování některých scén / snů. Nic dalšího bych asi k tomu nenapsala. Myslím si, že Nauka o snech byl slabý článek, ale možná se na to musím ještě jednou kouknout, abych pochopila :))

HODNOCENÍ: 5/10
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama